Turniej Jr.NBA w Lublińcu wielkim sukcesem!

W sobotę 26 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. NBA w wydaniu juniorów zawitała w gościnne progi naszego miasta.

Atmosfera na trybunach i boisku była niezwykle gorąca a w powietrzu pachniało zbliżającymi się play-offami jr.NBA. W czterech meczach zmierzyły się drużyny w ramach rozgrywek dywizji northwest konferencji zachodniej: KS Start Meble Dobrodzień jako Utah Jazz, KKS Tarnowskie Góry w barwach Portland Trail Blazers , AZS Częstochowa w roli Oklahoma City Thunder oraz nasza drużyna - Akademia Sportowa Lubliniec w barwach Minessoty Timebwolves. Nasi pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając pierwszy mecz z Utah Jazz i nieznacznie ulegając Oklahomie City Thunder. Meczem dnia było spotkanie pomiędzy Thunder i Portland Trail Blazers, które na swoją korzyść przechylili w ostatnich sekundach gracze Oklahomy. Emocje niosły publiczność, która żywiołowo kibicowała młodym koszykarzom! Piękno zdrowej rywalizacji w sportowym duchu!

Jako, że dzisiejsza impreza była organizowana w ramach cyklu jubileuszowych imprez związanych
z obchodami 750–lecia Miasta Lubliniec nie zabrakło przedstawicieli władz, które reprezentowała Zastępca Burmistrza – Anna Jonczyk Drzymała. Pani Burmistrz odebrała od Zarządu Akademii Sportowej Lubliniec statuetkę, za wieloletnie wspieranie rozwoju koszykówki w Lublińcu. Akademię reprezentowali członkowie Zarządu: Prezes Paweł Kompała, Wiceprezes Jarosław Młyński, Skarbnik Barbara Kuchenbecker i sekretarz Dawid Mazur. Wyjątkowym momentem tego dnia było wręczenie podziękowania za rozwój koszykarskiej młodzieży na ręce trenera Adama Richtera.

Tego dnia nie zabrakło dodatkowych atrakcji, które zapewnili organizatorzy – Akademia Sportowa
i oczywiście jak zawsze niezawodni rodzice koszykarzy z Akademii Sportowej i sympatycy naszego klubu. Akademia zorganizowała konkursy z nagrodami dla uczestników i widzów, pamiątkowe statuetki dla najbardziej wyróżniających się zawodników w każdym spotkaniu oraz pamiątkowe piłki
z podpisami uczestników. Statuetki były przyznawane zgodnie z wartościami Jr. NBA, a więc to nie zdobycze punktowe były najważniejszym kryterium. Statuetki wręczali: Zastępca Burmistrza Anna Jonczyk Drzymała, zastępca dyrektora SP1 Ewa Jaskuła oraz prezes Projekt Basket Polska Marcin Bulanda. Rodzice zorganizowali bogato zaopatrzony słodki bufet z domowymi wypiekami, kawą
i herbatą oraz pomagali w organizacji całej imprezy. Hala Szkoły Podstawowej nr 1 była udekorowana w banery Akademii Sportowej oraz Jr. NBA co podkreślało wyjątkowość tego wydarzenia.

Akademia Sportowa Lubliniec to stowarzyszenie, które w przyszłym roku świętować będzie 15 lat działalności. Przez lata wspierała rozwój lublinieckiej młodzieży w sekcjach koszykówki i piłki nożnej. Obecny zarząd funkcjonuje od lutego br. i ma bardzo ambitne plany wzgląd dalszego rozwoju klubu
i należącej do niego młodzieży. Nawiązanie współpracy z organizatorem turnieju Jr.NBA – stowarzyszeniem Projekt Basket Polska, otwiera nowe możliwości i pozwala patrzeć z optymizmem
w sportową przyszłość Akademii.

JM.

"ZADANIE PUBLICZNE DOFINANSOWANE I ZLECONE PRZEZ MIASTO LUBLINIEC"