trener Aleksander Gruca

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z roku 1996. Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kochanowicach. Trener piłki nożnej z licencją trenerską UEFA A 8776. Członek rady trenerów przy Wydziale szkolenia w Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu. Instruktor lekkiej atletyki oraz ćwiczeń siłowych i kulturystyki.

Uczestnik wielu staży trenerskich w klubach Ekstraklasy i pierwszoligowych (min. Górnik Zabrze, Rozwój Katowice). Uczestnik wielu konferencji trenerskich i warsztatów szkoleniowych dotyczących treningu piłkarskiego w każdym jego aspekcie, a także rozwoju psycho-motorycznego młodych piłkarzy.

W sezonie rozgrywkowym 2016/2017 prowadząc pierwszą drużynę LKS Sparta Lubliniec wywalczył z powyższą awans do IV ligi Śląskiej.

Pracą szkoleniową w Akademii Sportowej Lubliniec związany od 2010 roku, aktualnie w Akademii szkoli Orliki.