Akademia Sportowa Lubliniec - Sporting FA Lubliniec 7 : 3
Skład:
Chęciński, Mańka, Kraska M., Kraska A., Wręczycki, Mazurczak, Piontek, Maniura, Kazuch, Smyła.
Trener: Piotr Matyja.
W VI kolejce II ligi orlików Akademia Sportowa Lubliniec podejmowała rówieśników ze Sportingu FA Lubliniec.
Początek spotkania nie był dla naszej drużyny najlepszy, ponieważ to goście dominowali na boisku i udokumentowali swoją przewagę bramką w 3 min. Od momentu straty gola, zawodnicy AS coraz pewniej funkcjonowali na boisku i już w 7 min. doprowadzamy do wyrównania. Bramka mobilizująco podziałała na naszych zawodników bo już w 9 min. strzałem głową wychodzimy na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy jeszcze raz udaje się pokonać bramkarza Sportingu i na przerwę schodzimy z dwu bramkową przewagą.
Początek drugiej połowy to wymiana ciosów z jednej i drugiej strony. W 38 min. podwyższamy prowadzenie na 4 : 1. Od tego momentu goście próbowali z dużą determinacją odrobić straty meczowe, co im się udało w 42 min. i 47 min. zdobywając 2 bramki. W trudnym momencie dla naszej drużyny zawodnicy Akademii pokazali niesamowitą wole walki, która skutecznie przeciwstawiała się dalszym atakom przeciwnika. W 54 min. po przejęciu piłki i wyprowadzeniu składnej kontry nasz zawodnik znalazł się w sytuacji stu procentowej i pewnie ją wykorzystał podwyższając wynik na 5 : 3. Do końca spotkania jeszcze dwukrotnie udaje się pokonać bramkarza Sportingu. Spotkanie kończy się wynikiem końcowym 7 : 3.
Trzeba zaznaczyć, iż pomimo walki drużyn na boisku o każdą piłkę spotkanie ligowe toczyło się w duchu fair play.
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, ludzie uprawiający sporty i trawa
MŁODZIKI - II Liga Wojewódzka
GKS Piast Gliwice - Akademia Sportowa Lubliniec 6 : 1 ( 3 : 0 )
bramki: Piast: 18',19',23',48',57',60' - Krzysztof Drynda 46'
Skład:
Chęciński, Czornik, Sowa, Kraska, Sokhon, Jerominek, Iwański, Gadecki, Drynda, Włodarczyk, Tkacz, Piontek, Kowolik, Glanc, Serafin, Dulok, Skałka.
Trener: Artur Gawin
Po miesięcznej przerwie spowodowanej jak wiemy wszyscy z jakich przyczyn nasi młodzicy wrócili do grania! Jednak o tym meczu nie tylko ze względu na wynik ale na wydarzenie jakie miało w nim miejsce w 17 minucie będziemy chcieli szybko zapomnieć...
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy lepiej weszli w to spotkanie jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Gdy wydawało się że nasz zespół się obudził i zaczął grać stwarzając sobie niestety niewykorzystane sytuacje w owej 17 minucie miała miejsce owa sytuacja, która bez wątpienia zaważyła na losach tego spotkania, a być może niestety dla nas całej rundy...!
Otóż w środku pola w walce o piłkę wślizgiem w niegroźnym zderzeniu z rywalem koszmarnej kontuzji doznał nasz kapitan i ostoja defensywy Oskar Czornik, który natychmiast pod opieką mamy obecnej na meczu pojechał do szpitala, gdzie jak się dowiedzieliśmy jest już po zabiegu operacyjnym.
To nieszczęście jak się chwilę potem okazało tak zdruzgotało naszych chłopców, że w przeciągu niespełna 5 minut po fatalnych błędach i braku koncentracji, będąc w szoku tracimy 3 bramki... Dodatkowo chwilę po przerwie ból w kolanie i brak możliwości kontynuowania dalszej gry zgłasza drugi z pary naszych środkowych obrońców i mamy pełen obraz tego co w sobotni słoneczny poranek działo się na boisku Piasta na osiedlu Sikornik. Nawiazujemy jeszcze walkę, stwarzamy sytuacje lecz niestety to rywale są dziś skuteczniejsi i konkretniejsi w swych działaniach ofensywnych i to oni pewnie zgarniają 3 punkty, a my niestety na swoje pierwsze musimy poczekać do kolejnego spotkania za tydzień 1 maja z drugim z beniaminków naszej ligi - Stadionem Śląskim Chorzów...
Pozdrawiając serdecznie naszego dzielnego kapitana życzymy mu przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i do nas na boisko!!!
TRAMPKARZE - II Liga Wojewódzka
Akademia Sportowa Lubliniec - RKS Raków Częstochowa S.A. 1 : 7 ( 1 : 3 )
⚽ Szymon Krótki
Skład:
Budny, Szwedziński, Mrozek, Zając, Lubosz, Kasperczyk, Lesik, Przybyła, Krótki, Ledwoń, Macioł, Lis, Czarnecki, Gadecki, Ostrowski, Dylong, Pietrek, Knejski.
Trener: Krzysztof Kubica.
Po przerwie spowodowaną lockdownem Trampkarzom AS przyszło rywalizować z Rakowem Częstochowa. Tylko w pierwszej połowie nasz zespół nawiązał walkę z przeciwnikiem. Raków szybko zdobył dwubramkową przewagę, jednak nasz zespół strzelił bramkę kontaktową za sprawą Szymona Krótkiego. Pod koniec I połowy Szymon Krótki przeprowadził akcję wzdłuż końcowej linii i dograł do Marcina Ledwonia, który z ok. 5 metrów przestrzelił nad pustą już bramką. Chyba wszyscy nie dowierzali, że nie padła bramka, a powinno być 2 : 2, niestety minutę później Raków przeprowadza szybką akcję i strzela na 1 : 3 tuż przed przerwą.
Druga część meczu zaczęła się od szybko straconych dwóch bramek przez nasz zespół i w zasadzie było po meczu. Z każdą minuta nasza drużyna "gasła". Widać było, że przerwa w treningach spowodowała spadek dyspozycji naszych zawodników.