Wysoka przegrana drugiej drużyny młodzików w debiucie w kategorii D1.
UKS APN Tworóg - AS II LUBLINIEC 15:3 (9:1)
bramki: Roberto Dulok 22', Dawid Tkacz 44', Grzegorz Kowolik 64'
Sędziował: Marcin Pilarski
Trener: Artur Gawin
Prawie rok (!!!) na swój pierwszy oficjalny ligowy mecz musiała czekać druga drużyna młodzików złożona większości z zawodnikow rocznika 2009 wzmocniona kilkoma zawodnikami rocznika 2008.
"Katami" naszego zespołu okazali się niezwykle silni i rośli a przede wszystkim "skuteczni do bólu" zawodnicy znani naszym chłopakom z rocznika 2008 Jakub Krain i Karol Szatanik, którzy w całości podzielili się łupem bramkowym a ten pierwszy zdobył w tym spotkaniu aż 10 bramek!!! Niestety katastrofalne indywidualne błędy naszych zawodników, brak ogrania a przede wszystkim różnica w warunkach fizycznych spowodowała że po pierwszej połowie było już po meczu... Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra naszych chłopców jednak brak skuteczności i zdecydowania i szczęścia pod bramką rywali spowodował, że zdobywamy zaledwie 3 bramki a powinniśmy co najmniej dwa razy tyle...
Wniosek: " pierwsze koty..."a okazja do rehabilitacji już w najbliższy wtorek 6 października o godzinie 18:15 na Orliku Kazik w rozgrywanym awansem przełożonym z piatku 9 października meczu 3 kolejki młodzików D1 "poza unifikacją" z Orłem Pawonków!