Orlik II - PPN Lubliniec
Akademia Sportowa II Lubliniec - Unia Lisowice 10 : 4
Laura Niedworok, Maciej Chłąd, Piotr Czempik, Paweł Górecki, Jakub Nguyen Huu, Jelonek Łukasz, Szymon Kandzia, Filip Knopik – Nowakowski, Bruno Lewandowski, Adrian Matusek, Michna Bartosz, Szymon Neliszer, Maciej Sobczak, Tomasz Suda, Oliwer Swoboda, Wojciech Ligendza.
Trener: Aleksander Gruca.
W dniu 26 września grupa 15-stu Orlików oraz perełka w naszej drużynie Laura Niedworok, rozegrali mecz z Unią Lisowice. Pogoda nie sprzyjała naszym zawodnikom, przy silnym wietrze oraz rzęsistym deszczu grali ambitnie, bez kompleksów, przy rosłych zawodnikach, a z zwłaszcza zawodniczkach drużyny przeciwnej ( o bramkarce nie wspomnę…, Szymon Neliszer już przed meczem stwierdzić nie omieszkał, że cyt. ”nastolatka o dwie głowy wyższa”…, w tym miejscu pragnę zaznaczyć, że w orlikach mogą grać dziewczęta rok, a nawet dwa lata starsze w przypadku rozgrywek poza unifikacją, więc ta różnica wieku, a raczej wzrostu, może budzić trwogę w naszych reprezentantach, którzy rocznikowo są w większości młodsi o rok) a mimo wszystko wygrali spotkanie 10 : 4. Wynik oczywiście jest budujący, ale w piłkarskich potyczkach dzieci wynik nie jest istotą rywalizacji. Tutaj liczy się postęp w grze, czyli umiejętność współpracy w ofensywie, defensywie itd. Zrobiliśmy krok na przód, tak podsumuję ten mecz. Składam podziękowania naszym reprezentantom za godne reprezentowanie Akademii Sportowej Lubliniec.