Młodzik D1 II Liga Wojewódzka
Akademia Sportowa Lubliniec - GKS Gieksa Katowice 0:6 (0:0)
Sędziował: Franciszek Kowolik
Trener: Artur Gawin
W piękny jesienny sobotni poranek nasza drużyna młodzików rozgrywająca swoje mecze w II lidze ŚlZPN rozpoczęła rundę rewanżową podejmując lidera rozgrywek Gieksę Katowice. Niestety z powodu chorób, kontuzji oraz innych zdarzeń losowych trener nie mógł skorzystać dziś aż z 5 zawodników z meczowej kadry rocznika 2008 a w bramce z powodzeniem świetnie zadebiutował dziś Jakub Serafin z rocznika 2009!
Niestety po bardzo dobrej w naszym wykonaniu bezbramkowej pierwszej połowie i niestety znowu kilku niewykorzystanych okazjach, w drugiej zaledwie przez 6 minut dotrzymywaliśmy kroku liderowi... Indywidualne proste błędy i stracone 3 bramki w zalewie kilka minut spowodowały że założenia taktyczne wraz ze wzrastającym zmęczeniem co zrozumiałe praktycznie przestały być realizowane. Tracimy ostatecznie 6 bramek i kolejny mecz w tej lidze jesteśmy bez choćby punktu i zdobytej bramki, jednak za walkę i zaangażowanie a przede wszystkim za bardzo dobre 45 minut meczu- bo na tyle sił stawiania oporu liderowi starczyło dziś naszym chłopakom należą się wielkie brawa!
To kolejny mecz, w którym mimo przegranej możemy zejść z boiska z podniesioną głową bo mimo przegranej pokazaliśmy kawał (zwłaszcza w defensywie mimo błędów...) dobrej piłki, a serce jakie zostawili nasi zawodnicy zostało docenione prócz kibiców również przez zawodników i trenera Gieksy.
Z pewnością doświadczenia i minuty jakie zdobywają nasi młodzicy w tej niezwykle wymagającej i trudnej zwłaszcza fizycznie lidze są bezcenne a ogranie i lekcje jakie co tydzień odrabiamy wspólnie na treningach zaprocentują w przyszłości! Już za tydzień w sobotę kolejny sprawdzian tym razem na wyjeździe z Górnikiem Zabrze...!
Dziękujemy rodzicom za doping i jak zwykle liczne wsparcie!