Turniej Niepodległości 2019 Żaki 2011 - 2012

W dniu 30.11.2019 r. Akademia Sportowa Lubliniec po raz kolejny zorganizowała Turniej Niepodległości. W tym roku turniej rozegrano w kategorii Żak roczniki 2011 – 2012.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Akademia Piłkarska Kędzierzyn – Koźle, Akademia Futsal Pyskowice, MGOKiS Praszka, MKS Zabrze Zaborze, UKS Orlik Blachownia, LKS Sparta Lubliniec i 2 drużyny z naszej Akademii.
Na wstępie powitano uczestników turnieju
i odśpiewano hymn państwowy, a uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura oraz nasz złoty medalista olimpijski Pan Zygmunt Anczok
i Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Pan Krzysztof Olczyk.

Podczas turnieju rozegrano 28 ciekawych i emocjonujących meczy w formule „każdy
z każdym”. Zawodnicy jak zwykle mogli liczyć na wsparcie swoich najwierniejszych kibiców – rodziców i dziadków.

Zwycięzcą turnieju została drużyna MGOKiS Praszka.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:

1. 1.MGOKiS Praszka
    2. Akademia Futsalu Pyskowice
    3. Chemik Kędzierzyn Koźle
    4. Akademia Sportowa I Lubliniec
    5. UKS Orlik Blachownia
    6. LKS Sparta Lubliniec
    7. MKS Zaborze Zabrze
    8. Akademia Sportowa II Lubliniec

Królem strzelców Turnieju Niepodległości 2019 został zawodnik MGOKiS – u Praszka Tymoteusz Paruch z 7 bramkami.

Najlepszym bramkarzem uznano Ignacego Knapika – Nowakowskiego z Akademii Sportowej II Lubliniec, który dzięki swoim interwencjom nie raz ratował swoją drużynę z opresji.

Najwartościowszym zawodnikiem został Wojciech Maszak zespołu Akademia Futsal Pyskowice, który również zdobył 7 bramek w turnieju.

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju oraz najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary,

Wszystkim zespołom dziękując za udział w Turnieju Niepodległości 2019 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a kibicom, którzy dzielnie dopingowali swoje drużyny należą się słowa uznania.

Stowarzyszenie Akademia Sportowa Lubliniec dziękuje również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju oraz firmie Piekarnia – Ciastkarnia „Łubowski”
z Lublińca.

Impreza została dofinansowana przez Miasto Lubliniec.