Nasze Orliki w tyskim balonie

W dniu wczorajszym drużyna z rocznika wystąpiła w XX Turnieju AKADEMIA CUP 2019 im. Alfreda Potrawy w Tychach pod Patronatem Honorowym: Prezydenta Tychów, Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

W turnieju wystąpiło 12 drużyn podzielonych w początkowej fazie na dwie grupy. Nasza drużyna rozlosowana została do grupy B w której zmierzyła się z:

APN GKS II Tychy 1: 2 AS Lubliniec
MUKP Dąbrowa Górnicza 1: 1 AS Lubliniec
Pogoń Imielin 3: 1 AS Lubliniec
Olympic Wrocław 0:2 AS Lubliniec
Rozwój Katowice 3: 1 AS Lubliniec

Wyniki powyższych meczy pozwoliły na zajęcie 4 miejsca w grupie z dorobkiem 7 punktów, które dały promocję do gry w grupie Ligi Europy.
W dalszym etapie gry ponownie rozegraliśmy 5 meczy, w których wygraliśmy dwukrotnie oraz trzykrotnie musieliśmy uznać wyższość rywali.

Zaborze Zabrze 5:2 AS Lubliniec
Sprint Katowice 2:0 AS Lubliniec
Olympic Wrocław 1: 3 AS Lubliniec
APN GKS II Tychy 1:2 AS Lubliniec
MKS Concordia Knurów 3: 1 AS Lubliniec

W ostatecznym rozrachunku nasza drużyna uplasowała się na 4 miejscu w grupie Ligi Europy.

Skład: K. Piontek, J. Urbańczyk, K. Mazurczak, P. Mańka, A. Smyła, A. Kraska, M. Kraska, O. Kazuch,
F. Knopik-Nowakowski, B. Wręczycki.

Trener: Piotr Matyja.